سفارش تبلیغ

پایه عکاسی مونوپاد
.

اهالی اوسط
قالب وبلاگ
لینک دوستان

 

علل شکست اصولگرایان:

در انتخابات امسال اصولگراین بر خلاف آنچه خود تصور میداشتند حاکمیت را به جناح اصلاح طلبان  البته نه خود اصلاح طلبان بلکه بیشتر به میانه روهای مورد حمایت اصلاح طلبان واگذاردند که این امر علل و دلایلی داشت که بیشتر آن مربوط به  نحوه رفتار و عملکرد دوگانه اصولگرایان بود که این دوگانگی و تشطت در خود مناظرات هم حتی در بین چند گزینه اصولگرایی که با هم ائتلاف هم داشتند مشاهده شد.

اگر اختلافات دولت و مجلس بحث های حاشیه دار زیاد در فضای سیاسی و اقتصادی کشور و گرانی ها و نابسامانی های اقتصادی اواخر دولت فعلی را در کنار بحث های دامنه دار و پر هیاهوی جریان انحرافی که جز برای اصولگرایان بازی در زمین اصلاح طلبان نبود و توسط کیهان و روزنامه جوان به شدت پیگیری میشد تا دولت فعلی را کاستی هایش را ناشی از نه اصولگرایان بلکه ناشی از جریانی دیگر به نام جریان انحرافی بنامد قرار دهیم همه و همه در یکی دو سال اخیر دست در دست هم داد تا به همه ثابت شود دولت فعلی موفق نیست.

کیهان و روزنامه های همفکرش هم که فکر می کردند اینگونه توانسته اند به مردم بفهمانند ریشه مشکلات از اصولگرایان نیست و این دولت دیگر از آنها نمی باشد تصورشان این بود که مردم ضعف های دولت فعلی را پای اصولگرایان نخواند نوشت . اما هرگز مردم نمی توانستند حمایت ها همین روزنامه ها ونهاد های امروز به شدت منتقد از دولت را حتی بیشتر از اصلاح طلبان را از دولت دکتر احمدی نژاد فراموش کنند.

یعنی تمام انتقادات چه به نام جریان انحرافی و چه به نام های دیگر که در کیهان جوان و... نو.شته شد همه به جیب اصلاح طلبان رفت و همه اینها در کنار سیاه نمایی های جریان اصلاحات در روزنامه هایشان و همراهی جریان سرمایه و قدرت برای به هم ریختگی بازار در یک سال آخر دولت سبب شد که در نهایت کار به جایی برسد که در مناظرات کسی جرات دفاع حتی از بهترین عملکردهای دولت فعلی را نداشته باشد که نکند توسط عدهای کاندیدای دولت یا جریان انحرافی لقب گرفته و موجب ریزش آرایش شود.

اما همین روند در مناظرات بود و بیشترین استفاده را جریان مخالف اصولگرایان برد جایی که به نظر من بزرگترین و مهمترین دلیل شکست اصولگرایان در کنار سایر علت ها مانند فشار اقتصادی و اختلافات سیاسی عدم دفاع از دولت در مناظرات بود. دقیقاً مثلا جایی که عارف عنوان کرد که 8 سال دولت در اختیار شما اصولگرایان بود و شما وضع را اینگونه کردید اقتصاد خراب وضع بد روابط خارجی و غیره ... تنها جوابی که از اصولگرایان دیده شد حداد بود که تنها آن هم منفعلانه احمدی نژاد را اصولگرا ندانسته و بعد هم گفت که ما همه مشکلات را هم از احمدی نژاد نمی دانیم.

اما اگر اینجا این افراد تنها عملکرد چهار سال دولت فعلی را با 8 سال سایر دولت ها ارقام و آمارش را داشتند و با نشان دادن آن به دفاع از دولت می پرداختند که تنها اگر چهر سال اول را هم در نظر بگیریم و 4 دوم را حتی بگیم هیچ کاری دولت احمدی نژاد نکرده 4 سال او دو برابر 8 سال دولت شما اصلاح طلبان و دولت سازندگی است .

و اگر کسی در بین آنان با جرات و شجاعت احمدی نژادبود که نقش حامیان همین نامزدهای اصلاحات و جریان ثروت و قدرت را در اختلالات ارزی و دلاری و در بحث بازار رو می کرد و حقیقت را به مردم میگفت .

و از عارف می پرسید یک دلیل علمی و توجیه اقتصادی بیاورید که فردی برای ریاست جمهوری نام نویسی کند و بلافاصله قیمت ها بکشد پایین و تا رد شود همان ثانیه به رسیدن خبر به بازارها نکشیده قیمت ها بالا برود بیاورید.؟

و می پرسید آیا به نظر شما غیر از این می تواند باشد که خود همینان و  حامیانشان در بازار دست دارند.

واقعا چه جوابی می ماند اما طوری اصولگرایان عمل کردند که انگار این دولت واقعا هیچ نکرده.

واین نوع اخلاق دوگانه حمایت از یک نفر و یک باره خالی کردن پشت او از طرف دیگر مردم را به شدت از اصولگرایان زده کرد و سبب شد تا کسانی که حتی نمی خواستند به روحانی رای دهند به او رای بدهند

در ثانی آوردن نامزدی با کارنامه نامشخص و نداشتن هیچ عملکرد اجرایی در پرونده اش یعنی جلیلی که در مناظرات هم بسیار ضعیف بود در همه تردید در قبول کردن او به عنوان نامزد اصلح ایجاد کرد که در حقیقت نداشتن نامزدی قوی و مناسب یکی دیگر از مهمترین دلایل شکست اصولگرایان بود.

 و دیگر دلیل شکست اصولگرایان حمایت نهاد نظامی خاص و بخشی از ارزشی هایی که جزء حامیان اولیه وشدید دولت فعلی بودن و امروز از منتقدین آن شده بودند.که مردم این دوگانگی و دورویی را نوعی فرار برای عدم اقرار به اشتباه این افراد میدانستند و برای اینکه گزینه مورد حمایت اینها رای نیاورد به گزینه مقابل رای دادند

 و درنهایت کنار رفتن عارف و اختلافات خود نامزدان اصولگرا بویژه انتقادات ولایتی از جلیلی در عملکرد خارجی خود ضرباتی به رای آوری همدیگر زدند و در زمین بازی اصلاح طلبان بازی کردند که اینها هم در شکست اصولگراها موثر بود. 

 


[ پنج شنبه 92/3/30 ] [ 4:48 عصر ] [ محمد ] [ نظرات () ]
داغ کن - کلوب دات کام
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

اهالی اوسط اشاره دارد به روستای جوشقان کاشان که بارگاه فرزند بلافصل امام علی(ع) امامزاده محمد اوسط(ع) در این روستا واقع است
آرشیو مطالب